اتاق بازی مکانی برای گذراندن چند ساعت دوری از دغدغه‌های روزمره است. هرچند در یک اتاق بازی، این دنیای خیالی، می‌تواند مرزی با دنیای واقعی نداشته باشد. وقتی اسم اتاق بازی می‌آید، تصویر اتاقی پر از وسایل بازی از میز بیلیارد گرفته تا فوتبال دستی و کنسول‌­های بازی و غیره در ذهن پدیدار می‌­شود که البته این تصور درستی است. 

روانشناسان معتقدند که داشتن تفریح و سرگرمی به ویژه بازی کردن در هر سنی لازم است. آن­‌ها با اشاره به این نکته که یکی از راه­‌های تامین سلامت ذهن، انجام بازی‌های فکری، تاکید کرده‌­اند زیرا شما را  وادار به فکر کردن و يافتن راه‌­حل می‌کند. بازی‌هایی که منجر به کسب دانش شاختی و همزمان پرورش تفکرتان می‌شود. در حقيقت اين بازی‌ها بطور موثر از جهات مختلف بر سلامتی شما در سنین مختلف تاثير می‌گذارند. 

به عقیده‌ی آن‌ها بازی‌های روميزی موضوعی گسترده‌تر از يک تفريح هستند چون در طول بازی با ترکيبی از استراتژی‌های خاص، مهارت‌های فردی و هيجان برای رسيدن به هدفی مشخص با دیگران در رقابت هستید. همچنین بهبود وضعیت فشار خون، کاهش استرس و ارتقا ساختار حافظه و مهارت‌های شناختی، ريسک ابتلا به مشکلات جسمی و مغزی را به اندازه قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. 

اتاق بازی کارخانه نوآوری صدرا فضایی مناسب برای گذراندن وقت و سرگرمی است. این مجموعه با فراهم کردن تجهیزاتی مانند میز بیلیارد، پینگ‌پونگ، فوتبال دستی، ایکس باکس و مجموعه‌ای از بازی‌های فکری، اوقات فراغت کاربران خود را به بهترین شکل ممکن تامین می‌کند تا بتوانند با رهایی از شر انرژ­های منفی و آزاد کردن ذهن یا درگیر کردن ذهن با مسئله‌ای به‌جز مسائل روزمره، تعامل بسیار خوبی نیز با دیگران برقرار کنند.